Most Stołpecko - Nalibocki       Reaktywacja i Pamięć      
       
AKTUALNOŚCI - SZCZEGÓŁY INFORMACJI
18.08.2017
Powstaje Baza Żołnierzy Armii Krajowej

Muzeum Armii Krajowej rozpoczęło tworzenie elektronicznej Bazy Żołnierzy Armii Krajowej. Do opracowania jest ok. 400 tys. życiorysów. Zarząd naszego Koła apeluje, by każdy, kto ma informacje o członkach podziemnej armii, włączył się do współpracy przy tym projekcie.

Będzie to wirtualny pomnik poświęcony Armii Krajowej, który razem zbudujemy! Powstała już odpowiednia aplikacja internetowa umożliwiająca wprowadzanie i wyświetlanie danych. Jej autorem jest Stefan Niedźwieński, członek naszego Koła.

Należy dodać, że projekt ten Muzeum AK realizuje we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, z którym podpisało stosowną umowę. Do zespołu koordynującego tę współpracę, a tym samym i tworzenie Bazy, ŚZŻAK delegował Piotra Kosowicza, Wiceprezesa naszego Koła.

Zachęcamy do przesyłania biogramów i wszystkich materiałów powiązanych z daną osobą jak zdjęcia czy skany dokumentów na adres e-mail: baza@ak-kresy.pl

Baza docelowo funkcjonować będzie na stronie internetowej Muzeum AK, dostępna będzie także pod adresem www.armiakrajowa.eu

Na stronie naszego Koła znajdzie się link prowadzący do listy żołnierzy związanych ze Zgrupowaniem Stołpecko Nalibockim.

wstecz              Strona o Zgrupowaniu Stołpecko - Nalibockim Armii Krajowej